PRIHLÁSENIE
Facebook účtom Google účtom
Ochrana osobných údajov

Alúvium Blhu

Výška 310 mnm
Dĺžka 11 km
Prevýšenie 60 m
Štart miesto Drienčany
GPS 48.5398125N, 20.0432522E

Štatistiky vrcholu Alúvium Blhu

Ročník 2022

V roku 2022 bol vrchol zdolaný 20 krát.
Zdolali ho vrchári: Peter Tengler, Peter Halaj, Patrícia Halajová, Gabriela Sklenáriková, Gabika Kuvikova, Edo Kuvik, Peter Jesenský, Jakub Košičiar, Ondrej Kiraly, Jana Kucerakova, Zuzana Breznanikova, Mimi Andrascik, Tomáš Harmaňoš, Mariana Marcinková, Jano Mak, Jana Simanová, Igor Školník, Janko Repiský, Miroslav Bindas, Rasťo Maňovský

Chránený areál v CHKO Cerová vrchovina.

Nádherné, až magické miesta, kde sú brehy Blhu obrastené zelenými kobercami perovníka pštrosieho (chránená, veľmi pekná a zriedkavá papraď, patrí medzi najväčšie paprade na Slovensku, listy sú podobné periu pštrosa).

Trasu začíname v obci Drienčany (slnečné hodiny, drevený rozprávkový labyrint, pamätná fara Pavla Dobšinského), pokračujeme po žlto značenej cyklotrase č. 8571 okolo Malej drienčanskej jaskyne a napájame sa na Cyklomagistrálu Blhu (červená cyklotrasa č. 037). Prechádzame obcou Hrušov priamo do chráneného areálu Alúvium Blhu. Oplatí sa tu na chvíľu zastaviť a užiť si atmosféru ako z čias praveku... Plní energie pokračujeme ďalej až do maličkej obce Potok.

Alternatívny návrat modrou cyklotrasou č. 2564 (s prudkým výšľapom) cez výhliadkové miesto Lipovec.

Povinná fotodokumentácia - 2 fotografie: 1. s bicyklom a slnečnými hodinami v Drienčanoch, 2: s bicyklom a tabuľou obce Potok.