PRIHLÁSENIE
Facebook účtom Google účtom
Ochrana osobných údajov

Chata Parajka

Výška 1 153 mnm
Dĺžka 20 km
Prevýšenie 956 m
Štart miesto Revúca
GPS 48.7269450N, 20.1725144E

Štatistiky vrcholu Chata Parajka

Ročník 2023

V roku 2023 bol vrchol zdolaný 25 krát.
Zdolali ho vrchári: Peter Halaj, Dušan Stanko, Tomáš Harmaňoš, Zuzana Breznanikova, Mimi Andrascik, Patrícia Halajová, Vladimír Kamoďa, Gabriela Sklenáriková, Peter Mikuš, Marianna Šipošova, Peter Jesenský, Juraj Husar, Dana Husárová, mailo mailo, Peter Petalik, Štefan Pištík, Jaro Repák, Rudolf Šramko, Ján, Jana Kucerakova, Janko Repiský, Gabika Kuvikova, Edo Kuvik, Jana Simanová, Igor Školník

Poľovnícka chata nad Revúcou.

Pod majestátnym Kohútom učupená nenápadná chata Parajka s pekným výhľadom na Revúcu je - súdiac podľa počtu a obsahu nápisov na terase - častým cieľom výletov pre mládež z okolia.
Veľmi príjemné posedenie pri drevenom stole na prekrytej terase vstupu. V horúcich letných dňoch poteší aj čerstvá voda zo studničky pred chatou.

Trasa začína v Revúcej, po štátnej ceste cez Muránsku Zdychavu vystúpame až k horárni Karafová. Tu odbočíme vpravo cez most na spevnenú lesnú cestu a vystúpame k Chate Anka (Skalica). Odbočíme vpravo na lesnú zvážnicu (žltá turistická znažka) a traverzujeme pod hrebeňom Stolických vrchov až k chate Parajka. Cestou pekné výhľady do doliny Zdychavky.


Pre návrat môžeme pokračovať ďalej ku Klepanej Skale a cez Dlhý diel sa po lesnej asfaltke zviezť až do Chyžného a Lubeníka.
Alternatíva pre milovníkov adrenalínu - zjazd po serpentínach lesného chodníka a kamenistej lesnej ceste (modrá turistická znažka) do doliny Pstružného potoka k hotelu Hunter.

Povinná fotodokumentácia: s bicyklom a chatou v pozadí.

Tipy na občerstvenie a ubytovanie:
Mamut Pub Revúca (https://www.mamutrevuca.sk/)
Tradičná balkánska zmrzlina Talát Revúca

Zaujímavosti:
Prvé slovenské gymnázium Revúca (múzeum)