PRIHLÁSENIE
Facebook účtom Google účtom
Ochrana osobných údajov

Klenovská Poľana

Výška 848 mnm
Dĺžka 10 km
Prevýšenie 479 m
Štart miesto Tisovec
GPS 48.6414036N, 19.8673089E

Nádherné vrcholové pasienky nad Klenovcom

Jedno z najkrajších vyhliadkových miest Slovenského rudohoria. Za dobrého počasia (obzvlášť na jeseň, keď pohodu babieho leta umocňujú zlatisté brezy) si tu na chvíľu ľahnete do trávy a nebudete chcieť vstať... Pohľady na Sinec, Slopovo, Klenovský vepor, Fabovu hoľu, Hradovú s Okrúhlou skalou či Voniacu... a nad tým Nízke Tatry s Kráľovou hoľou. Úžasné.

Trasa začína v Tisovci (Klasicistická radnica i evanjelický kostol), zo štátnej cesty smer Hnúšťa na konci Tisovca odbočíme vpravo popri rybníku a pri družstve sa napojíme na modrú turistickú značku. Tá po chvíli odbočuje vľavo, my sa však držíme dobrej štrkovej cesty, ktorá začína stúpať a postupne nás vyvedie až do zalesneného sedla medzi Tisovskou a Klenovskou poľanou. Napojíme sa na zelenú turistickú značku, po chvíli vyjdeme z lesa a začína sa pastva pre oči. Popri pasúcom sa dobytku a usadlostiach s ovocnými stromami sa postupneme dostaneme až na vrchol Klenovskej poľany.

Návrat je možný po tej istej trase, alternatívne v sedle pod Tisovskou poľanou odbočka na zvážnicu k ovčínu Pod Cabanovým. Alebo priamo z vrcholu pokračovanie po zelenej značke a zjazd zvážnicami do Klenovca.

Povinná fotodokumentácia: s bicyklom a výhľadom na Okrúhlu skalu (alebo iným) v pozadí.


Zaujímavosti:
Fragmenty nedostavanej železničnej trate Revúca - Tisovec (Gemerské spojky)
Prameň prírodnej minerálnej vody Šťavica v Tisovci
Náučný chodník Poďte s nami za sysľami

Tip na občerstvenie a ubytovanie:
Penzion na Ráztočnom (http://www.naraztocnom.sk/) nad Klenovcom