PRIHLÁSENIE
Facebook účtom Google účtom
Ochrana osobných údajov

Kvakov vŕšok

Výška 863 mnm
Dĺžka 12 km
Prevýšenie 563 m
Štart miesto Hnúšťa
GPS 48.6251217N, 19.9840639E

Štatistiky vrcholu Kvakov vŕšok

Ročník 2022

V roku 2022 bol vrchol zdolaný 20 krát.
Zdolali ho vrchári: Peter Halaj, Edo Kuvik, Gabika Kuvikova, Peter Tengler, Peter Jesenský, Jakub Košičiar, Ondrej Kiraly, Jana Kucerakova, Tomáš Harmaňoš, Mariana Marcinková, Jano Mak, Jana Simanová, Igor Školník, Janko Repiský, Zuzana Breznanikova, Mimi Andrascik, Štefan Pištík, Miroslav Kohout, Miroslav Bindas, Patrícia Halajová

Nenápadný zarastený vrchol nad Hačavou na starej medzihradnej ceste zo 17. storočia.

Pôvodná cesta medzi hradmi Muráň a Fiľakovo, dnes červeno značená Cesta Márie Széchy, pretína Gemer od severu na juh. Pomenovaná podľa manželky Františka Wesselényiho, známej ako Muránska Venuša. Pozrieme sa na jej časť z doliny rieky Rimavy.

Trasa začína v Hnúšti, z hlavnej cesty smer Tisovec odbočíme po 2 km doprava (zelená cyklotrasa) a po asfaltovej vystúpame do obce Polom. Tu sa môžeme držať červenej značky a prudko vystúpať na lúky nad obcou, alebo to pohodlnejšie obísť po dobrej šotoline sprava. Potom sa už len držíme hrebeňovej Cesty Márie Széchyi, užívame si výhľady na dolinu Rimavy a miestami aj na Nízke Tatry a prídeme k cieľu, ktorým je zalesnený Kvakov vŕšok.

Povinná fotodokumentácia: s bicyklom a turistickým smerovníkom v pozadí.


Tipy občerstvenie:

www.pizzagaia.sk

www.koliba-hnusta.sk

robotnickydom.wbl.sk

Zaujímavosti:
Múzeum socialistických kuriozít v Hnúšti
Stála expozícia histórie hnúšťanského priemyslu
https://mesto.hnusta.sk/navstevnik/muzea-stale-expozicie/