PRIHLÁSENIE
Facebook účtom Google účtom
Ochrana osobných údajov

Malý Kohút - Klepaná skala

Výška 1 182 mnm
Dĺžka 15 km
Prevýšenie 905 m
Štart miesto Chyžné
GPS 48.7222783N, 20.1772742E

Štatistiky vrcholu Malý Kohút - Klepaná skala

Ročník 2022

V roku 2022 bol vrchol zdolaný 19 krát.
Zdolali ho vrchári: Peter Halaj, Zuzana Breznanikova, Mimi Andrascik, Peter Jesenský, Gabika Kuvikova, Edo Kuvik, Tomáš Harmaňoš, Igor Školník, Jana Simanová, Peter Petalik, Janko Repiský, Jano Mak, Jaro Repák, Dušan Stanko, Ján, Patrícia Halajová, Miroslav Bindas, Miroslav Kohout, mailo mailo

Krásne výhliadkové miesto nad Revúčkou.

Na južnej strane majestátneho Kohúta v Stolických vrchoch sa nachádza pekný výhliadkový bod. V roku 2011 tu miestni turisti osadili dvojkríž (neskôr bol aj vysvätený), aby sa z miesta obľúbených vychádzok stalo aj pútnické miestom. Vybudovali aj altánok, ktorý slúži turistom na odpočinok. V minulosti sa tu nachádzali malé bane na zlato, pri prieskumoch sa ľudia snažili posúdiť akustické vlastnosti skál a podľa toho sa rozhodovali, či sa na danom mieste zlato skutočne nachádza - tak vraj vznikol názov Klepaná skala. Za dobrého počasia krásne výhľady aj na svahy Muránskej planiny a Nízke Tatry.

Trasa začína v obci Chyžné (rímskokatolícky kostol s oltárom z dielne Majstra Pavla z Levoče). Po necelých dvoch kilometroch odbočujeme doprava a cez chatovú osadu stúpame dobrej lesnej ceste. Hladký asfalt vystrieda drsnejší povrch a popri chatám na Dlhom dieli ďalej stúpame vyššie (miestami poriadne prudko) až na koniec spevnenej cesty. Tu odbočíme hore doprava, pripojíme sa k modrej turistickej značke a po pár desiatkach metrov prichádzame k odbočke na Klepanú skalu. Cieľom je skalná výhliadka s prístreškom a krížom.

Povinná fotodokumentácia: s bicyklom a krížom (alebo turistickým smerovníkom) v pozadí.

Tipy na občerstvenie a ubytovanie:
Penzión Flipper
www.flipper.sk

Hostinec Psota
Revúcka Lehota 131

Zaujímavosti:
Železničné múzeum Lubeník