PRIHLÁSENIE
Facebook účtom Google účtom
Ochrana osobných údajov

Slanské sedlo

Výška 1 234 mnm
Dĺžka 18 km
Prevýšenie 922 m
Štart miesto Revúca
GPS 48.7854444N, 20.1984744E

Štatistiky vrcholu Slanské sedlo

Ročník 2022

V roku 2022 bol vrchol zdolaný 23 krát.
Zdolali ho vrchári: Peter Halaj, David Štrbjan, Štefan Pištík, Tomáš Harmaňoš, Mariana Marcinková, Edo Kuvik, Gabika Kuvikova, Peter Jesenský, Ivan Kozlík, Ivona Kozlíková, Mimi Andrascik, Zuzana Breznanikova, Ondrej Kiraly, Peter Petalik, Janko Repiský, Jano Mak, Jaro Repák, Jakub Košičiar, Dušan Stanko, Patrícia Halajová, Ján, Miroslav Bindas, mailo mailo

Sedlo s peknými výhľadmi v najvyšších polohách Slovenského rudohoria.

V súčasnosti odlesnené, dobre prístupné sedlo medzi vrchmi Kyprov a Stolica oddeľuje doliny Slanej a Zdychavky. Krásne výhľady do Zdychavskej doliny, na Revúcku vrchovinu či Klenovský Vepor, o pár desiatok metrov ďalej aj na hrebeň Nízkych Tatier. V sedle turistický prístrešok a smerovník pre výber trasy výstupu na Stolicu.

Trasa je kondičné náročná s veľkým prevýšením. Začína v Revúcej, po štátnej ceste cez Muránsku Zdychavu popri horárni vystúpame k chate Janka. Tu sa napojíme na červenú turistickú značku (čoraz populárnejšia Rudná magistrála) a vystúpame až do Slanského sedla.
Alternatívny výstup s menším prevýšením (alebo návratová trasa) zo sedla Javorinka cez Severnú lúku po červeno značenej Rudnej magistrále.

Povinná fotodokumentácia: s bicyklom a smerovníkom v pozadí.

Tip na ubytovanie a občerstvenie:

Chata Planina Predná Hora
http://www.planina.sk.

Rekreačný areál Predná Hora
http://www.prednahora.sk

Zmrzlina Talat (Revúca aj Muráň)