PRIHLÁSENIE
Facebook účtom Google účtom
Ochrana osobných údajov

Čuntava

Výška 1 111 mnm
Dĺžka 14 km
Prevýšenie 664 m
Štart miesto Dobšiná
GPS 48.8425628N, 20.2545847E

Malebná horská poľana na hranici Slovenského raja, častá zastávka pútnikov po Ceste hrdinov SNP. Pozostatky horského chotbu dobytka. Na jar a v lete krásne rozkvitnutá.

Trasu začíname v Dobšinej (zaujímavý evanjelický gotický kostol z 15. storočia, barokový katolícky kostol, mestská radnica, historická budova gymnázia). Žltá cyklotrasa č. 8729 nás popri družstve zavedie do lesa a postupne vystúpame až k smerovníku Stará Čuntava, kde sa stretáme s najznámejšou a najdlhšou slovenskou turistickou trasou - legendárnou Cestou hrdinov SNP. Tu odbočíme doľava a užívajúc si krásy poľany Čuntava sa sputíme až k cieľu - chate Rita v správe KST Dobšiná.
Odporúčame krátku odbočku k výhliadke Mária Skala (kde dojem trochu kazí elektrické VN vedenie), prípadne dlhšiu na najvyšší vrch Slovenského raja Ondrejisko (1270 m n. m.) s nádhernou výhliadkou Borovniak - obe značené červeno.

Návrat po tej istej trase, prípadne alternatívne pokračovanie do sedla Besník a a odtiaľ návrat po štátnej ceste cez Pusté pole a Dobšinskú ľadovú jaskyňu, prípadne návšteva horehronského Telgártu.

Povinná fotodokumentácia: s bicyklom a chatou v pozadí.


Tipy na ubytovanie:

Chata Rita, Čuntava
http://www.kstdobsina.sk/index.php/cuntava-chata-rita

Chata na slnečnom kopci
http://www.cestazmesta.sk

Chata Stará Horáreň
https://www.starahoraren.sk/

Tipy na občerstvenie:

Vináreň Dobšiná
https://www.vinarendobsina.sk

Pizzeria u Eda, SNP 529, Dobšiná

Restaurant & Penzion Contesa

https://www.facebook.com/Restaurant-Penzion-Contesa-132972550086887/