PRIHLÁSENIE
Facebook účtom Google účtom
Ochrana osobných údajov

Sviniarky - Muránska Huta

Výška 790 mnm
Dĺžka 13 km
Prevýšenie 490 m
Štart miesto
GPS 48.7663394N, 20.1095792E

Krásne pasienkové lúky nad Muránskou Hutou.

Dobrodružnú trasu začíname v Revúcej, po štátnej ceste (a žltej cyklotrase č. 8539) stúpame cez Revúčku a Muránsku Zdychavu. Za Zdychavou míňame peknú odpočinkovú zónu a po chvíli prichádzame k mostu k rázcestiu Hutniansky (Hutnícky) potok. Opúšťame asfalt, odbočíme vľavo na lesnú cestu a začína sa dobrodružstvo - lesná cesta vedie divokou dolinou a miestami sa spája s potokom. Prejsť ju suchou nohou je veľká výzva :)
Po náročných pasážach sa postupne cesta zlepšuje a prichádzame k čistiarni odpadových vôd pod Muránskou Hutou. Tu odbočíme doľava popod elektrické vedenie a prudko stúpame hore. Po chvíli prichádzame na spodnú lúku, kde sa cesta stáča doprava a popri novovybudovanom sedení stúpame ďalej a po chvíľke medzi stromami sme v cieli - na krásnej lúke s výhľadom na Zdychavské lazy a hrebeň Stolických vrchov.
Alternatívnou trasou pre menej dobrodružné povahy je štart v obci Muránska Huta, zjazd celou obcou až k panelovej ceste a pri ČOV odbočiť vpravo.

Pre návrat môžeme pokračovať ďalej po lesnej ceste a po pár sto metroch sme v rekreačnom areáli Predná Hora (možnosť vyskúšať remeselné pivko a zrelaxovať vo wellness).

Povinná fotodokumentácia: s bicyklom v drevenom sedení s panorámou v pozadí.


Tip na ubytovanie a občerstvenie:

Rekreačný areál Predná Hora - minipivovar, reštaurácia, wellness (www.prednahora.sk)
Apartmány a Chata Planina s wellness na strešnej terase (www.planina.sk)
Muránske buchty

Zaujímavosti:
Coburgov poľovnícky zámoček
OLUP